Granty z NCN dla naszych naukowców

Kolejne dwa projekty naukowe z Uniwersytetu Szczecińskiego otrzymają dofinansowanie z Narodowego Centrum Nauki. Tym razem w ramach konkursów OPUS 25 i PRELUDIUM 22.

Konkursy OPUS i PRELUDIUM umożliwiają naukowcom realizację badań podstawowych. Pierwszy z nich jest skierowany do wszystkich badaczy, natomiast PRELUDIUM to unikatowy konkurs, który umożliwia badaczom na bardzo wczesnym etapie kariery, jeszcze przed doktoratem, nabycie pierwszego doświadczenia w realizacji projektów trwających nawet 36 miesięcy. W ramach konkursów OPUS 25 i PRELUDIUM 22 Narodowe Centrum Nauki przyznało finansowanie dla dwóch projektów z Uniwersytetu Szczecińskiego, na łączną kwotę 1 540 795,00 zł.

Projekt naukowy z US nagrodzony w konkursie OPUS 25:

Aktywizm a wytwarzanie wiedzy: archiwa i dane o protestach w polu kontestacji, dr hab. Maciej Kowalewski, prof. US (Instytut Socjologii), kwota dofinansowania: 1 402 691,00 zł.

Projekt naukowy z US nagrodzony w konkursie PRELUDIUM 22:

Analiza morfodynamiki wybrzeża wydmowego z wykorzystaniem metod uczenia maszynowego, mgr Jan Śledziowski (Instytut Nauk o Morzu i Środowisku), opiekun naukowy dr hab. Paweł Terefenko, prof. US, kwota dofinansowania: 138 104,00 zł.

Gratulujemy nagrodzonym naukowcom.