Nowy film z cyklu „Nauka mówi”

Z przyjemnością informujemy o kolejnym filmie popularyzującym naukę na naszym Uniwersytecie. Tytuł najnowszego filmu to „Poszukiwanie nowych markerów do monitoringu intensywności wysiłku fizycznego”.

Celem tej projektu jest zbadanie zmian w wybranych wskaźnikach biochemicznych i molekularnych podczas różnych poziomów wysiłku oraz w okresie rekonwalescencji, zarówno u osób aktywnych sportowo, jak i tych, które nie uprawiają sportu. W ramach tego projektu naukowcy współpracują z trenerami oraz instytucjami sportowymi, aby przeprowadzić jak najwięcej badań, co umożliwi praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy. Partnerstwo pomiędzy naukowcami z Uniwersytetu Szczecińskiego a trenerami różnych dyscyplin sportowych zapewnia wprowadzenie wyników badań do programów treningowych dla sportowców.

Osoby zainteresowane filmem zachęcamy do kliknięcia tutaj

Więcej informacji: Kolejny film z cyklu „Nauka mówi” – Uniwersytet Szczeciński (usz.edu.pl)